ÇSM 2018 - YAZ ATÖLYELERİ

ÇSM 2018

YAZ ATÖLYE ÇALIŞMALARI

 

I. TARİH/GÜN/SAATLER:

 

* 01 - 17 Ağustos 2018 tarihleri arası

* Periyotlar; 10:00-10:50 / 11:10-12:00 / -Öğle Arası- / 13:00-13:50 / 14:10-15:00

* ÇSM Öğretmenleri tarafından yürütülecek çalışmalar Çarşamba-Perşembe-Cuma günleri saat 10:00-15:00 arasında yapılacaktır. Çalışmalar 50 dakika sürecektir.

 

II. ÇALIŞMALAR:

 

* Beden Perküsyonu & Çalgıları Tanıyalım - Kağan Akbulut & Ali Ulusoy

   [saksafon, trombon, trompet, klarnet, piyano ve bağlama]

* Resimde Yeni Teknikler - Ali Yılmaz & Duygu Güler

* Yaratıcı Drama Çalışmaları - Serap Özcan & Ezgi Keskin Can

* Çocuklarla Ses-Nefes Çalışması - Seda Taşpınar & Atilla Gündoğdu

* Çocuklar Piyanoyla Tanışıyor - Özgür Altan

* Dansa Davet - Ayşegül U. Tansu, Umut K. Atkın, Ilgın A. İmamoğulları & Irmak A. İnanlı

* Davul Atölyesi – Burak Taşdemir

* Ritim Atölyesi – Ayhan İnanlı

* Gitar Dünyası – Can Tavukçular, Zeynel Sağ, Ebru Küçük & Asya Canbay

 

 

 

------------------------------------------------------------------------------

* Resimde Yeni Teknikler / Hikayeyi Resmetmek (6-9 / 10-13 yaş)

Hayalinizi renklerle çeşitli teknikler öğrenerek resmetmeye var mısınız? Çocuklarımızın kas gelişimini, hayal gücünü ve estetik bakış açılarını güçlendirmeyi hedefleyen yaz çalışmamıza bekliyoruz.

 

 * Yaratıcı Drama Çalışmaları (6-9 / 10-13 yaş)

Oyun ve sanat, bir çocuğun eğitimi, gelişimi ve kendini keşfetmesi için en iyi yöntemdir. İnteraktif (yaparak ve yaşayarak) bir öğrenme yöntemi olan "Yaratıcı Drama" oyun ve doğaçlamalara dayanarak sosyal iletişimi güçlendirirken, özgüven, uyum ve kendini ifade edebilmeye de büyük katkı sağlar. Şehir hayatında sokak veya bahçeye çıkıp arkadaşlarıyla oynayamayan, sosyal hayattan her geçen gün daha fazla uzaklaşan çocuklarımız yaratıcı drama atölyelerinde yaşıtlarıyla buluşarak hem kendilerinde var olan potansiyeli ortaya çıkarır hem de yaşıtlarını gözlemleme fırsatı bulurlar. İşte bütün bunlardan yola çıkarak "Yaratıcı Drama" atölyelerimizde birçok farklı oyun ve sanatsal aktivitelere yer vermekteyiz...

 

* Çocuklarla Ses-Nefes Çalışması (5-8 / 9-13 yaş)

Ses-nefes çalışmasında hedeflenenler; sesin doğal ve rahat kullanımını ve vücudun rahatlamasını sağlamak; Doğru nefes tekniklerinin öğretilmesi, doğru konuşmanın kazandırılması, Sağlıklı ses oluşumunun sağlanması ve bu yönde dünya repertuarından parçalar öğretilmesi... Solfej çalışmasında hedeflenenler; öğrencilerin ses duyuşlarını ve ritim algısının geliştirilmesi, nota isimlerinin ve sürelerinin öğretilmesi. Her çalışma 10 çocukla sınırlıdır.

 

* Dansa Davet (5-8 / 9-13 yaş)

Yaz demek enerji ve hareket demek. Haydi gelin, dansla yazımıza renk katalım. En güzel, en neşeli ve ritmik müzikler eşlik etsin bize. Hem dans ederek gönlümüzce eğlenelim hem de öğrenelim. Bu yaz Ağustos ayını Kadıköy’de dans ederek geçirelim.

 

 

* Davul Atölyesi (9-13 yaş)

Davul Atölyesi, çocukların kendilerini ritim ve müzik ile ifade ederken solist ve eşlik edebilme özelliklerini geliştirmeyi, aynı anda birden fazla uzvu koordineli kullanabilmeyi ve performanslarını sergileyebilmelerini hedeflemektedir. Her çalışma 3 çocukla sınırlıdır.

 

* Ritim Atölyesi (5-13 yaş)

Ritim Atölyesi, çocukların grupla birlikte hareket edebilmelerini ve performanslarını sergileyebilmelerini hedeflemektedir. Bu atölye çalışmasında, çocuklarımızı özgünlüğe teşvik ederek, yaratıcılıklarını tetiklemek, takım olarak çalışma becerilerini kazandırmak ve tüm bunları yaparken de hayatlarına disiplinler arası kavramları katmak amaçlanmaktadır.

 


* Gitar Dünyası (8-13 yaş)

Gitarın tanıtılmaya çalışacağı bu atölyede çalgının fiziksel özellikleri ve olanakları anlatılarak popüler gitar çalım teknikleri vasıtasıyla gitarın hem solist hem de eşlik çalgısı olarak nasıl kullanıldığı gösterilmesi ve katılımcılara basit temel eşlik çalışmaları öğretilmesi hedeflenmektedir.

 

 

III. UYGULANIŞ:

 

i.         Etkinlikler üç ayrı katta tüm gün tekrar edecek şekilde uygulanacaktır.

ii.        Etkinlikler üç gün (Çarşamba-Perşembe-Cuma) tekrar edecek şekilde uygulanacaktır.

iii.       Etkinlikler her hafta yeni konular işlenecek şekilde uygulanacaktır.

 

IV. BİLGİLENDİRME

 

* Atölye Çalışmaları gün-saat ve içerikleri ile ilgili detaylı bilgi www.cocuksanatmerkezi.kadikoy.bel.tr adresi ile Kadıköy Belediyesi Çocuk Sanat Merkezi, Feneryolu Mah. Çamlıtepe Sokak No.1, Kat.5 Göztepe-Kadıköy adresinden ve (0216) 567 84 01 Numaralı telefondan edinilebilir.

 

Duyurular