TOPLULUKLAR

Müzik Bölümü

 

Müzik bölümümüz Piyano, Keman, Gitar, Vurmalı Çalgılar, Bateri, Bağlama, Saksafon, Flüt, ve Viyolonsel ile Çocuk Sanat Merkezi Korosu çalışmalarından oluşmaktadır.

Çalgı bölümü eğitimlerimiz 6 yaş itibariyle başlamaktadır. Ancak Saksafon, Flüt ve Viyolonsel bölümlerine öğrenciler 10 yaş itibariyle başvurabilir.

İlköğretimde okuyan öğrencilere eğitim verilmektedir. (İlköğretim 1. ve 8. sınıf)

Sınavsız öğrenci alınmaktadır. Eğitim iki yıl sürmektedir.

 

Oyundan Resme Etkinliği

 

Resim ve drama çalışmalarıyla çocuklarda odaklanmayı geliştirmeyi hedefleyen grup etkinliğidir. Çocukların stresle baş etmesini, duygusal anlamda gelişmesini ve iç dünyasında hissettiklerini daha kolay ifade etmesini sağlamanın hedeflendiği çalışmadır.

4 yaş çocuklar içindir. Etkinlik bir yıldır.

 

Bale-Dans Bölümü

 

Bale ve Dans bölümümüzün temel amacı çocuğun dans ederek, öncelikle kendi bedenini tanıması ve dengeli olarak kullanmasına yardımcı olmaktır. Kendini bir grup içerinde ifade etmesini ve var olmasını sağlamaktır. 

5-7 yaş arası klasik bale, 6-13 yaş arası modern dans...

Sınavsız öğrenci alınmaktadır. Eğitim süresi iki yıldır.

 

Drama Bölümü

 

Drama bölümümüzde çocukların kendilerini daha iyi ifade ederek, çevreleri ile daha uyumlu ve paylaşımcı bir şekilde yaratıcılıklarını öne çıkardıkları çalışmalar yapılmaktadır. Drama çalışması bir tiyatro dersi değildir.

5-13 yaş arası öğrencilere eğitim verilmektedir.

Eğitim bir yıldır. Öğrenciler bu bölüme başvuru sırasına göre ve yetenek değerlendirme sınavı yapılmaksızın alınmaktadır.

 

Resim Bölümü

 

Resim eğitimiyle amacımız çocuğun yaratıcı dünyasına çizerek, boyayarak katkıda bulunmak ve görmek ile bakmak arasındaki farkı ortaya çıkarabilmektir. 5-13 yaş arası öğrencilere eğitim verilmektedir. Öğrenciler bu bölüme başvuru sırasına göre ve yetenek değerlendirme sınavı yapılmaksızın alınmaktadır.

Geri Dön